P.P.H.U. PAWAL

P.P.H.U. PAWAL
Paweł Urbański

ul. Nakielska 177/5
85-350 Bydgoszcz

tel. 511 069 759 (SERWIS)

Nowości Vaillant na targach ISH 2019


Stoisko Vaillant ISH 2019

Co 2 lata we Frankfurcie nad Menem odbywa się jedna z największych na świecie imprez targowych dla branży grzewczo-instalacyjnej i sanitarnej. W dniach 11-15 marca 2019 r. miała miejsce kolejna już edycja imprezy, na której ponad 2500 wystawców spotyka się się 200.000 zwiedzających z całego świata. Dla firmy Vaillant targi ISH to okazja do spotkania się ze swoimi Partnerami oraz Klientami z całego świata, a także zapowiedź nowości jakie w bliższej i dalszej odległości znajdą się w ofercie.

W tym roku podkreślone zostało znaczenie rozwoju segmentu pomp ciepła, a także nowej gamy kotłów kondensacyjnych. Wysoko efektywne urządzenia jakimi są pompy ciepła i kotły kondensacyjne będą stanowić filar oferty firmy nawet po 2030 roku, stanowiąc element strategicznej ochrony klimatu. Rozwój oferty obejmuje nie tylko same produkty, ale również usługi cyfrowe dla specjalistów branżowych oraz właścicieli i zarządców nieruchomości.

Nowa generacja efektywnych kotłów kondensacyjnych

Na targach ISH 2019 firma Vaillant pokazała po raz pierwszy nową generację gazowych kotłów kondensacyjnych ecoTEC exclusive. Kluczowym rozwiązaniem dla urządzeń jest system kontroli spalania IoniDetect. Pozwala on stale kontrolować i korygować proces spalania gazu w zależności od jego rodzaju, a także składu. Dzięki temu niezależnie od wahań jakości gazu można zapewnić czyste i efektywne spalanie paliwa. Jak jest to ważne w aspekcie starań o poprawę jakości powietrza nie trzeba szczególnie udowadniać. Spalanie gazu należy do najczystszych spośród wszystkich paliw, a dzięki systemowi IoniDetect będzie jeszcze bardziej przyjazne środowisku.

Jeszcze bardziej przyjazne środowisku pompy ciepła

Obecnym trendem w budowie pomp ciepła jest nie tylko dążenie do uzyskiwania jak najwyższej efektywności pracy, ale także poszukiwanie jak najbardziej przyjaznych środowisku czynników chłodniczych. Zaprezentowane na targach ISH 2019 nowe pompy ciepła Vaillant to m.in. typoszereg aroTHERM plus. Będą one korzystały z naturalnego czynnika R290 nie mającym wpływu na warstwę ozonową i efekt cieplarniany. Dzięki czynnikowi R290 możliwe jest osiąganie temperatury roboczej nawet 75 stopni. Nowe pompy ciepła aroTHERM plus będzie więc można z powodzenie stosować w modernizowanych instalacjach grzewczych starszego typu. Duży nacisk jest kładziony na dalsze obniżanie głośności pracy pomp ciepła powietrze/woda. Dzięki temu zakres ich zastosowania staje się bardzo szeroki, także w przypadku zwartej zabudowy mieszkaniowej.

Systemy automatyki w technologii eBUS

Niezmiennie duży potencjał rozwoju upatruje się w systemach automatyki. Wpływa ona nie tylko na wzrost efektywności całego systemu, ale także na komfort obsługi. Regulatory Vaillant są dostosowywane do standardu komunikacji eBUS, aby mogły współpracować ze złożonymi systemami zarządzania całymi obiektami. Kolejne miesiące przyniosą szereg oficjalnych premier produktów. A kolejna edycja targów ISH będzie miała miejsce w dniach 22-26 marca 2021 roku.

P.P.H.U. PAWAL
Paweł Urbański

ul. Nakielska 177/5
85-350 Bydgoszcz

tel. 511 069 759 (SERWIS)